A tým

Prvních 12 jmen na soupisce pro příští sezónu potvrzeno, loučí se 7 hráčů a trenéři

1. 5. 2024 od Klub / Foto: Roman Mareš
Týden po skončení baráže o Tipsport extraligu, v níž si Rytíři zajistili setrvání v nejvyšší soutěži, je známo prvních 12 jmen na soupisce pro příští ročník a také sedm potvrzených odchodů. U týmu končí i trenéři Vejvoda se Skrbkem.

Také v příští sezóně se Rytíři budou moci opřít o brankáře Adama Brízgalu. Pětadvacetiletý gólman po prosincovém zranění zažil v baráži parádní návrat do hry, když za svá záda ve čtyřech utkáních pustil pouze osm puků a s úspěšností zásahů 93,4 % byl základním stavebním kamenem pro vítězství v nejkratším možném termínu.

Naopak kladenské brankoviště opouští po třech sezónách Landon Bow. Za Kladno odchytal celkem 121 zápasů a obzvlášť výraznou stopu zanechal v sezóně 2021/2022, kdy zasáhl do všech 56 utkání základní části a s 3298 minutami, které odchytal, se stal historickým rekordmanem české nejvyšší soutěže. Zároveň překonal klubový rekord Zdeňka Orcta v počtu zásahů za jednu sezónu – nasbíral jich 1642.

Mezi třemi tyčemi nebude v kladenském dresu nastupovat ani Mareks Mitens. Šestadvacetiletý Lotyš do Kladna přišel v lednu vypomoci při zranění Adama Brízgaly. Zasáhl do 11 utkání, v nichž zapsal dvě vítězství, z toho jedno s čistým kontem.

V obranných řadách bude nadále nastupovat nejproduktivnější obránce letošní sezóny Jiří Ticháček. V průlomové sezóně naskočil do všech 52 utkání základní části a nasbíral úctyhodných 43 bodů za 13 branek a 30 asistencí, čímž srovnal klubový rekord Bradyho Austina. Pokračovat na Kladně budou také Tadeáš Hejda, Martin Nemčík a Josef Trojna.

Naopak tým po třech letech opouští Kanaďan Jake Dotchin, pokračovat nebudou ani Chris Martenet, Ondřej Slováček a Jakub Babka, který střídavě nastupoval i v útoku.

V ofenzivních řadách budou i v příští sezóně nastupovat kapitán Radek Smoleňák, Martin Procházka, Jakub Strnad, Jaromír Pytlík, Matyáš Filip, Denis Kusý a Ondřej Bláha. Tým naopak po dvou letech opouští zkušený Jakub Klepiš.

Pokračování zbylých hráčů loňské sestavy je předmětem pokračujících jednání. Jména hráčů s nově uzavřenými smlouvami budou představena v nadcházejících dnech.

U týmu nebudou pokračovat ani hlavní trenér Otakar Vejvoda a asistent Pavel Skrbek.

Všem odcházejícím hráčům a trenérům děkujeme za odvedené služby a do další kariéry přejeme všechno nejlepší a mnoho nejen sportovních úspěchů.

Aktuální podoba hráčského kádru

Brankáři: Adam Brízgala

Obránci: Jiří Ticháček, Tadeáš Hejda, Martin Nemčík, Josef Trojna

Útočníci: Radek Smoleňák, Martin Procházka, Jakub Strnad, Jaromír Pytlík, Denis Kusý, Matyáš Filip, Ondřej Bláha